среда, 24 апреля 2019 г.

Растрова графіка

Растрова графіка

Растрове зображення — зображення, яке являє собою сітку (растр), зазвичай прямокутну, пікселів відображених на моніторі, папері та інших відображальних пристроях і матеріалах.

Характеристиками растрового зображення є:
Кількість пікселів — зазвичай вказують кількість пікселів по ширині і висоті (наприклад, 1024 × 768, 1920 × 1080)
Кількість використовуваних кольорів або глибина кольору (обсяг пам'яті в бітах, що використовуються для одного пікселя);

Колірний простір — RGB, CMYK, XYZ, YCbCr та ін;

Роздільна здатність — довідкова величина, яка вказує на рекомендований розмір зображення.
Растрові зображення редагують за допомогою растрових графічних редакторів. Створюються растрові зображення фотоапаратами, сканерами, безпосередньо в растровому редакторі, також шляхом експорту (растеризацією) з векторного редактора або у вигляді знімків екрану.



Переваги растрової графіки:

  • простота автоматизованого вводу (цифрування) зображень, фотографій, слайдів, малюнків за допомогою сканерів, відеокамер, цифрових фотоапаратів
  • фотореалістичність


Недоліки растрової графіки:
  •  роздільну здатність і глибину кольору  можна змінювати лише у визначених межах і, як правило, із втратою якості
  • розмір файлу є пропорційним до площі зображення, роздільної здатності і типу зображення, і, переважно, при високій якості є великим
  •  складність управління окремими фрагментами зображення. Потрібно самостійно виділяти ділянку, що є складним процесом




Піксель

Термін "піксель" ("піксел") (від англ. Pixel, pel - скорочення від англ. Pix element, picture cell, picture element - елемент зображення) має два значення:
  1. найменший елемент двовимірного цифрового зображення в растровій графіці;
  2. "фізичний" елемент матриці дисплеїв, що формують зображення. Піксель є неподільний об'єкт прямокутної або круглої форми, що характеризується певним кольором (стосовно до плазмових панелей).

Растрове комп'ютерне зображення складається з пікселів, розташованих по рядках і стовпцях. Чим більше пікселів на одиницю площі містить зображення, тим воно детальніше.

Кожен піксель растрового зображення - об'єкт, що характеризується певним кольором, яскравістю і, можливо, прозорістю, або комбінацією цих значень. Один піксель може зберігати інформацію тільки про один колір, який і асоціюється з ним (в деяких комп'ютерних системах колір і пікселі представлені у вигляді двох роздільних об'єктів).

Піксель - це також найменша одиниця растрового зображення, одержуваного за допомогою графічних систем виведення інформації (комп'ютерні монітори, принтери і т.д.). Дозвіл такого пристрою визначається горизонтальним і вертикальним розмірами виведеного зображення в пікселях. Колір пікселів, що відображаються на кольорових моніторах, складається з тріад (субпікселів червоного, зеленого і синього кольорів, розташованих поруч в певній послідовності).


Пропоную подивитися це відео на тему растрової графіки:






Комментариев нет:

Отправить комментарий

Фрактальні графічні редактори

Фрактальні графічні редактори Фрактальну графіку часто використовують для автоматичної генерації абстрактних або реалістичних зображень...